Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 11. Türkoloji Semineri

       Fakültemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün her 15 günde bir Çarşamba günleri geleneksel hâle getirdiği “Türkoloji seminerlerinin” on birincisi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cavit Güzel tarafından 19 Nisan 2017 Çarşamba günü Dekanlık Toplantı Salonu’nda verildi.

 cavit1

     Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. M. Fatih KÖKSAL ve bölüm öğretim elemanlarının katıldığı seminerde Yrd. Doç. Dr. Cavit Güzel makale olarak hazırladığı “Atasözlerinde Açlık Kavramına Bakış”  başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

      Konuşmasının başında atasözleri üzerine yapılan tanımları sunan Cavit Güzel, Türk kültürü açısından önemli olan bazı yazılı kaynaklarda açlığın ele alınış biçimleri hakkında bilgi verdi. Açlığa bakışın yeni oluşan kültür ortamlarında farklılaştığını ifade eden Güzel, bu değişimin atasözlerine de yansıdığını vurguladı. 

 cavit2

 

       Cavit Güzel, sunuma katılan, soru, görüş ve önerileri ile çalışmaya katkı sağlayan tüm meslektaşlarına teşekkür etti. Verimli geçen seminer iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

cavit3 

       Türkoloji seminerlerinin on ikincisi 17 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’de gerçekleştirilecek.