17.03.2021 tarihinde yapılan Fakültemiz Akademik Kurul Toplantısına; Rektör Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil APAYDIN, Prof. Dr. Recep KÜRKÇÜ ve Prof. Dr. Önder DUMAN ile Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. D. Duygu KILIÇ, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Emine ALDIRMAZ ve Doç. Dr. Mustafa ŞAHİN ile fakültemiz öğretim elemanları katıldı.

Toplantı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ile İstiklal Marşının okunmasının ardından Dekanımız Prof. Dr. D. Duygu KILIÇ’ın konuşması ile başladı. Konuşmasında Dekanımız, Fen Edebiyat Fakültesinde son bir yılda yapılan; fiziki yapı, engelsiz fakülte, akreditasyon çalışmaları, personel ve öğrenci dağılımı, bilimsel sosyal ve kültürel çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Sonrasında konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Süleyman ELMACI konuşmasında genel kadro durumu, bu konuda yapılan çalışmalar, akademisyenlerin özlük hakları ve bu hakların geciktirmeden verilmesi yönünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Rektör, öğrenci alımının önümüzdeki yıllarda artırılmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığını, lisansüstü öğrenci sayısının ve mezunların artırılması gerektiğini kaydetti. Bilimsel, kültürel her türlü çalışmayla üniversiteye katkıda bulunanlara teşekkür eden Rektörümüz, bu konuda her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyleyerek fizikî yapı ile ilgili çalışmalar yapıldığını, Fen Edebiyat Fakültesini rahatlatacak tedbirlerin alınmakta olduğunu kaydetti.

Eğitim-öğretim sırasında karşılaşılan sorunlara çözüm bulmak için öğretim elemanlarının görüşleri alınarak toplantı sona erdi.