Onbirinci Akreditasyon Toplantısı

AMASYA ÜNİVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Fen Edebiyat Fakültesinde 30.06.2020 tarihinde saat 15.00’ da  Akreditasyon çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşımı toplantısı yapıldı. Toplantıya Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Halil Apaydın, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. D. Duygu Kılıç, Şerefeddin Sabuncuoğlu MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kara, Dekan Yardımcıları, Akreditasyon çalışmaları yapan Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı ve Matematik Bölüm Başkanları, Üniversitemizin Kalite Kurulu üyesi Doç. Dr. Murat Kurt ile fakültemizin ilgili bölümlerinin öğretim elemanları katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı; akreditasyon çalışmalarının önemine değinerek; ölçülebilirlik, hesap verebilirlik, öğrenci merkezli eğitim ve sürekli iyileştirmenin çağdaş üniversite anlayışının temeli olduğunu belirtti.

Toplantıda konuşan Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. D. Duygu Kılıç; Fen Edebiyat Fakültesi hakkında kısa bir brifing verdi. Brifing de fakülte hakkında sayısal veriler paylaşan Kılıç, göreve geldiği Şubat ayında hemen Akreditasyon çalışmalarının başladığını, görevlendirme ve işbölümünün yapıldığını, bu andan itibaren bölümlerin sıkı bir çalışma içine girdiğini kaydetti. Kılıç, Fen Edebiyat Fakültesi olarak Akreditasyon çalışmaları kapsamında yapılan çalışmaları anlattı. Görsellerle sunum yaptı. Bölümlerin çalışmaları hakkında genel bilgi veren Kılıç, Akreditasyon çalışmaları kapsamında yapılan çalışmalarda on ölçütün sekizinin başarı ile tamamlandığını kaydetti. Emeği geçen herkese de teşekkür etti.

Daha sonra bölümler adına Matematik bölümünün sunumunu Bölüm başkanı Prof. Dr. Ergül Türkmen, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün sunumunu Bölüm Başkanı Doç. Dr.  Metin Hakverdioğlu ve Tarih bölümünün sunumunu da Dr. Öğrt. Üyesi Gürkan Cevger yaptı. Sunumlarda bölümlerin ölçütler doğrultusunda yaptıkları çalışmalar ve hedefler ele alındı.

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.