Fakültemizin Akademik Teşvik Başarısı

        

FAKÜLTEMİZİN “AKADEMİK TEŞVİK” BAŞARILARI 2017 YILINDA DA SÜRDÜ

          2015 yılından beri bir yönetmelik çerçevesinde yürütülen “Akademik Teşvik” uygulaması 2017 yılı sonuçları, Fakültemiz öğretim elemanlarının başarılı çalışmalarını bir kez daha gözler önüne serdi.

        Geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçlara göre Fakültemiz bünyesinde görev yapan 74 öğretim elemanından 61'i akademik teşvik ödeneği almaya hak kazandı. Fakültemiz öğretim üyelerinden altısının 100 tam puan, üçünün 90 puan üzerinde akademik teşvik puanı aldığı tabloda öğretim elemanlarının akademik teşvik ortalaması ise 59.01 olarak tespit edilmiştir.

           2017 Akademik Teşvik uygulamasında Amasya Üniversitesi bünyesinde 100 tam puan alan 17 akademisyenin altısının Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri arasında yer alması Fakültemiz adına altı çizilmesi gereken bir başka nokta olarak dikkat çekti. 100 tam puan alan meslektaşlarımız Doç. Dr. İbrahim Serbestoğlu, Doç. Dr. Melek Gül, Doç. Dr. Kadriye Yılmaz, Doç. Dr. Hasan Tanak, Doç. Dr. Meryem Evecen ve Doç. Dr. Betül Ertan’ı ve diğer arkadaşlarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 teşvik1  teşvik2